admin

admin

 • Data rejestracji: 07-25-2016
 • Offline

Informacje o admin

 • Grupa: Administrators
 • Razem postów: 10
 • Czas online: 9 Godzin, 58 Minut, 16 Sekund
 • Tytuł: Administrator
 • Ostatnia wizyta: 11-25-2016, 12:30 PM
 • Wiek Nie określono
 • Reputacja: 0 [Szczegóły]
 • Ostrzeżenia:

Dane kontaktowe

Dodatkowe informacje o admin

 • Skąd: Wrocław
 • Team: Mystic
 • Pokemon: Pikachu

Znajomi

Brak

Friends

Lista przyjaciół

W temacie: Lista wszystkich pokemonów z Pokemon GO

Odpowiedzi: 1

07-29-2016, 05:11 PM

[Obrazek: listapokemonow.jpg]

1. Bulbasaur
Bulbasaur lubi drzemać w jasnym świetle słonecznym. Posiada nasiono na plecach. Przez nasłonecznienie, nasionko rośnie coraz większe.
2. Ivysaur
Posiada pączęk kwiatu na plecach. Aby utrzymać jego ciężar, nogi i tułów Ivysaura są grube i mocne. Jeśli spędza więcej czasu leżąc na słońcu, pączek rozwinie się w duży kwiat.
3. Venusaur
Posiada duży kwiat na plecach, który zabarwi się w żywe kolory, jeśli będzie dużo jadł i przebywał na świetle słonecznym. Zapach kwiatu uspokaja emocje ludzi.
4. Charmander
Posiada płomień na końcu ogona, który jest odzwierciedleniem jego emocji. Płomień maleje, gdy Charmander jest zadowolony, a zwiększa gdy jest rozwścieczony.
5. Charmeleon
Charmeleon bezlitośnie niszczy swoich wrogów przy użyciu jego ostrych pazurów. Jeśli napotka silnego wroga, staje się agresywny. W stanie wzbudzonym, płomień na końcu jego ogona przybiera biało-niebieskawy kolor. ze białym.
6. Charizard
Charizard lata w poszukiwaniu potężnych przeciwników. Zieje ogniem, które topi przeszkodę. Nigdy jednak nie stosuje ognistego oddechu wobec słabszych od siebie przeciwników.
7. Squirtle
Muszla Squirtle’a nie jest wykorzystywana jedynie do ochrony. Zaokrąglony kształt skorupy i rowki na jej powierzchni pomagają zminimalizować opór w wodzie, dzięki czemu ten Pokémon może bardzo szybko pływać.
8. Wartortle
Jego ogon jest duży i pokryty gęstym futrem. Ogon wraz z jego wiekiem przybiera ciemniejszy kolor. Zadrapania na jego powłoce są dowodem twardości – ten Pokémon jest waleczny.
9. Blastoise
Blastoise posiada pancerz, z którego wypływa woda. Bicze wodne są bardzo dokładne. Może strzelać pociskami wodnymi z wystarczającą dokładnością, aby zestrzelić puste puszki z odległości ponad 50 metrów.
10. Caterpie
Caterpie ma jest nienasycony i ma wilczy apetyt. Może pochłonąć liście większe niż jego ciało wraz z wielkimi oczami. Ten Pokémon uwalnia niesamowicie silny zapach.
11. Metapod
Powłoka obejmująca ciało tego Pokémona jest twarda jak żelazo. Metapod nie jest zbyt ruchliwy. Jest spokojny ponieważ przygotowuje swoje miękkie wnętrzności do ewolucji.
12. Butterfree
Butterfree posiada doskonałą zdolność wyszukiwania pysznego miodu z kwiatów. Może wyszperać ekstrakt i wykonać miód z kwitnących kwiatów w odległości do 10 km od swojego gniazda.
13. Weedle
Weedle ma w bardzo silny zmysł węchu. Jest zdolny do odróżniania swoich ulubionych rodzajów liści za pomocą wielkiej czerwonej trąby (nosa).
14. Kakuna
Kakuna pozostaje praktycznie nieruchoma, gdyż przylega do drzewa. Jednak w środku, jest bardzo zajęta, ponieważ przygotowuje się do swojej nadchodzącej ewolucji. W wyniku czego jej ciało staje się bardzo nagrzane.
15. Beedrill
Beedrill jest bardzo terytorialny. Nikt nie jest w stanie zbliżyć się do jego gniazda – dla własnego bezpieczeństwa. Jeżeli jest rozgniewany, atakuje jak wściekły rój.
16. Pidgey
Pidgey ma bardzo dobry zmysł lokalizacji. Jest w stanie bezbłędnie powrócić do swojego gniazda, nawet gdy znajdzie się daleko w nieznanym terytorium.
17. Pidgeotto
Pidgeotto zawłaszcza dużą powierzchnię na swoje terytorium. Ten Pokémon lata dookoła, patrolując swoją przestrzeń życiową. Jeśli jego terytorium jest naruszone, to nie ma żadnej litości aby srogo ukarać wroga swoimi ostrymi pazurami.
18. Pidgeot
Ten Pokémon ma olśniewająco błyszczące upierzenie. Wielu trenerów jest urzeczonych uderzającym pięknem jego piór na głowie
19. Rattata
Rattata jest skrajnie ostrożny. Nawet, gdy jest w stanie uśpienia, stale nasłuchuje, przesuwając swoje uszy dookoła. Nie jest wybredny i może mieć swoje gniazdo w dowolnym miejscu.
20. Raticate
Mocne kły Raticate’a stale rosną. Może nawet żuć ściany domów.
21. Spearow
Spearow ma bardzo głośny krzyk, który słyszalny jest na kilometr. Jeśli wyda okrzyk, echo niesie dookoła, aby ostrzec inne osobniki przed zagrożeniem.
22. Fearow
Fearow jest rozpoznawany przez jego długą szyję i wydłużony dziób, który jest tak ukształtowany, aby chwytać zdobycze z ziemi i wody.
23. Ekans
Ekans zwija się w spiralę, gdy przyjmuje pozę obronną. W takiej pozie może szybko reagować na zagrożenia z dowolnego kierunku, dzięki podniesionej głowie.
24. Arbok
Ten Pokémon jest niesamowicie silny, może spłaszczyć nawet beczki z olejem – owija swoje ciało wokół wroga, uniemożliwiając mu ucieczkę.
25. Pikachu
Gdy Pikachu napotka coś nowego, to wytwarza wyładowanie energii elektrycznej.
26. Raichu
Jeśli jego woreczki elektryczne stają się nadmiernie naładowana, Raichu zakopuje ogon w ziemi, aby spowodować wyładowanie.
27. Sandshrew
Ciało Sandshrewa jest tak zbudowane, aby wchłaniać wodę bez zanieczyszczeń, umożliwia to mu przetrwanie na suchych pustyniach – zwija się, aby ochronić się przed wrogami.
28. Sandslash
Ciało Sandslasha jest chronione kolcami, które są niezwykle twarde. Raz w roku, stare kolce wypadają, aby mogły zastąpić je nowo wyrośnięte.
29. Nidoran♀
Nidoran♀ ma kolce, które wydzielają silną truciznę. Kiedy jest rozwścieczony, uwalnia z nich straszne toksyny.
30. Nidorina
Kiedy Nidorina jest w towarzystwie przyjaciół lub rodziny, trzyma swoje kolce schowane, aby nikogo nie skrzywdzić. Gdy staje się nerwowa, wysuwa kolce obronne.
31. Nidoqueen
Ciało Nidoqueena jest zamknięte w bardzo twardych łuskach. Jest specjalistą w walce z pływającymi wrogami. Jego pokłady siły uwalniają się podczas obrony swojego potomstwa.
32. Nidoran♂
Nidoran♂ posiada mięśnie do poruszania uszami. Dzięki nim uszy mogą się przemieszczać w dowolnym kierunku. Nawet najmniejszy dźwięk nie umknie uwadze tego Pokémona.
33. Nidorino
Nidorino ma nochal twardszy niż diament. Jeśli wykryje obecność wroga, jego garby na plecach gwałtownie się jeżą, aby przestraszyć przeciwnika.
34. Nidoking
Gruby ogon Nidokinga posiada niezwykle destrukcyjną moc. Za jednym zamachem może przewrócić metalowy słup – gdy wpadnie w szał, nic go nie zatrzyma.
35. Clefairy
Podczas każdej pełni księżyca wkracza do gry. Gdy nadchodzi świt, zmęczony powraca do swoich cichych górskich przyjaciół i układa się do snu.
36. Clefable
Clefable porusza się lekko, jak gdyby leciał za pomocą swoich skrzydeł. Jego zwiewny krok pozwala mu nawet chodzić po wodzie. Wiadomym jest, że najczęściej spaceruje nad cichymi jeziorami w księżycowe noce.
37. Vulpix
W chwili narodzin Vulpix ma jeden biały ogon. Ogon rozdziela się na sześć członów podczas rozwoju przez trenera.
38. Ninetales
Ninetales rzuca złowrogie światło ze swoich jasnych czerwonych oczu, aby uzyskać całkowitą kontrolę nad umysłem swojego wroga – mówi się, że może żyć tysiąc lat.
39. Jigglypuff
Struny głosowe Jigglypuffa mogą swobodnie regulować długość fali dźwiękowych jego głosu. Używa tej zdolności, aby uśpić swoich wrogów.
40. Wigglytuff
Wigglytuff ma duże, hipnotyczne oczy. Powierzchnia oczu zawsze pokryta jest cienką warstwą łez. Jeżeli pył dostanie się do jego oczu, może się go szybko pozbyć.
41. Zubat
Zubat czai się cicho i nieruchomo w ciemnych miejscach i w jasnym świetle dziennym. Robi to, ponieważ długotrwała ekspozycja na słońcu powoduje, że jego ciało staje się lekko spalone.
42. Golbat
Golbat uwielbia pić krew żywych istot. Jest szczególnie aktywny w ciemne poniedziałkowe noce. Przemyka na nocnym niebie, szukając świeżej krwi.
43. Oddish
W ciągu dnia, Oddish zakopuje się w ziemi, aby wchłaniać jak najwięcej substancji odżywczych z ziemi za pomocą całego swojego ciała. Im bardziej urodzajne gleby napotka, tym bardziej ma błyszczące liście na głowie.
44. Gloom
Gloom wydaje nieprzyjemny zapach ze swojego kwiatu. W obliczu niebezpieczeństwa, smród się pogarsza. Gdy czuje się spokojny i bezpieczny, to nie emituje śmierdzącego zapachu.
45. Vileplume
Toksyczny pyłek Vileplume’a powoduje okrutne ataki alergii. Dlatego wskazane jest, aby nigdy nie zbliżać się do żadnych atrakcyjnych kwiatów w dżungli.
46. Paras
Paras ma pasożytnicze grzyby rosnące na plecach, zwane tochukaso. Rosną duże i zwabiają robactwo, dzięki mnogości składników odżywczych. Grzyb ten jest wysoko ceniony jako lek do przedłużania życia.
47. Parasect
Parasect przebywa masowo w okolicach dużych drzew, aby dobrać się do ich dolnych partii i korzeni, w których jest dużo składników odżywczych.
48. Venonat
Venonat podobno wyewoluował z cienkiego, sztywnego włosa, takiego jakimi pokryte jest jego całe ciało. Posiada duże oczy, których nigdy nie uda się dostrzec.
49. Venomoth
Venomoth to nocne stworzenie, które staje się aktywne w nocy. Jego ulubionym łupem są małe owady, które gromadzą się wokół ulicznych lamp.
50. Diglett
Diglett występuje w większości gospodarstw domowych. Tam gdzie występuje, gleba staje się idealna do uprawy roślin i pysznych warzyw.
51. Dugtrio
Dugtrio totrojaczki, które wyłaniają się z jednego ciała. W rezultacie, każda trójka myśli dokładnie tak samo jak dwa pozostałe. Działają one wspólnie.
52. Meowth
Meowth wypuszcza ostre pazury z łapy. Z jakiegoś powodu, ten Pokémon uwielbia błyszczące monety i inne świecidełka.
53. Persian
Persian ma sześć wąsów, które nadają mu męskości. Wąsy są w stanie wyczuć ruch powietrza, dzięki czemu wie, co dzieje się w okolicy. Staje się potulny, gdy chwyci się go za wąsy.
54. Psyduck
Psyduck używa tajemniczej mocy.
55. Golduck
Dzięki płetwom jest niesamowicie szybki – niż jakikolwiek pływak olimpijski.
56. Mankey
Kiedy Mankey zaczyna drżeć, a jego oddech z nosa staje się chropowaty, jest to pewny znak, że staje się zły. Potrafi się natychmiast rozgniewać i nikomu nie ujdzie na sucho jego gniew.
57. Primeape
Gdy Primeape staje się wściekły, wzrasta mu ciśnienie krwi, jego mięśnie stają się silniejsze.
58. Growlithe
Growlithe ma wspaniały węch. Wykorzystuje zaawansowany zmysł węchu, aby odkryć emocje innych żywych istot.
59. Arcanine
Arcanine znany jest z dużej prędkością. Mówi się, że jest zdolny przebyć ponad 10 000 km w ciagu jednej doby. W jego organizmie jest dziki płomień, który jest źródłem jego mocy.
60. Poliwag
Poliwag ma bardzo cienką skórę, przez którą można zobaczyć jego spiralne wnętrzności. Pomimo, że jest bardzo szczupły, to skóra jest bardzo elastyczna, dzięki czemu trudno jest ją przebić nawet bardzo ostrymi kłami.
61. Poliwhirl
Powierzchnia ciała Poliwhirla jest zawsze mokra i śliska – dzięki temu może podczas walki łatwo wyślizgnąć się ze szponów wroga.
62. Poliwrath
Poliwrath nigdy nie jest zmęczony i jest bardzo silny – może pływać tam i z powrotem przez cały ocean i nawet nie poczuje zmęczenia.
63. Abra
Abra śpi przez osiemnaście godzin dziennie. Potrafi jednak wyczuć obecność wroga, nawet podczas snu. W sytuacji zagrożenia potrafi się teleportować w bezpieczne miejsce.
64. Kadabra
Kadabra wydziela swoistą falę alfa powodująca ból głowy. Tylko silnie psychiczne osobniki mogą zarządzać tym pokemonem.
65. Alakazam
Mózg Alakazam stale rośnie, dzięki czemu jego głowa jest zbyt ciężka, aby utrzymać szyję. Zamiast tego ten Pokémon trzyma głowę do góry za pomocą jego psychokinetycznej mocy.
66. Machop
Mięśnie Machopa nigdy go nie bolą, bez względu na to jak bardzo intensywnie są wykorzystywane. Ma on wystarczającą moc, aby powalić stu dorosłych ludzi.
67. Machoke
Machoke ma mięśnie ze stali – ma tyle siły, aby jednym palcem podnieść zawodnika sumo.
68. Machamp
Machamp ma ogromną moc aby wszystko z łatwością przewracać. Jeśli pozbawiony jest troski i opieki, jego zręczność maleje i ramiona się zaplątują. Ma tendencję do gwałtownego działania.
69. Bellsprout
Cienki i elastyczny korpus Bellsprouta pozwala mu wyginać się i kołysać, aby uniknąć ataku. Jednak może być silny. Z ust wypluwa żrący płyn, który rozpuści nawet żelazo.
70. Weepinbell
Weepinbell posiada duży haczyk na odwłoku. Nocą wiesza się za pomocą haka na gałęzi i usypia. Jeśli ktoś go poruszy we śnie, może obudzić się i zeskoczyć na ziemię.
71. Victreebel
Victreebel ma długie pnącze rozciągające się od jego głowy – jest falowane i zachowuje się jak zwierzę, aby przyciągnąć zdobycz. Gdy podejrzewa, że jakiś drapieżnik się do niego zbliża, to może go połknąć w całości.
72. Tentacool
Ciało Tentacoola w dużej mierze składa się z wody. Jeżeli zostanie usunięty z morza, to wysycha jak pergamin. Jeśli się odwodni, trzeba go umieścić z powrotem w morzu.
73. Tentacruel
Tentacruel ma duże czerwone kule na głowie. Kule na głowie wytwarzają ostre ultradźwięki, które powodują powstanie wzburzonych fal wokół niego.
74. Geodude
Im dłużej Geodude żyje, tym bardziej jej krawędzie są zaokrąglone i gładkie.Jednakże, jego serce jest z zawsze z kamienia.
75. Graveler
Graveler rośnie żywiąc się skałami. Wydaje się, że woli jeść kamienie, które są pokryte mchem. Podczas dziennej wędrówki zjada tonę skał.
76. Golem
Golem żyje w górach. Jeśli wysstępuje duże trzęsienie ziemi, stacza się masowo do podnóży górskich.
77. Ponyta
Ponyta zaraz po urodzeniu jest bardzo słaby – tak że ledwo może wstać. Staje się silniejszy, gdy się potnie lub upadnie podczas wędrówki za rodzicami.
78. Rapidash
Zazwyczaj Rapidash występuje na polach i równinach. Jego ogniste pochodnie na grzywy płoną, gdy galopuje z prędkością 250 km/h.
79. Slowpoke
Slowpoke wykorzystuje swój ogon, aby złapać zdobycz poprzez zanurzenie go w wodzie przy brzegu rzeki. Jednak często zapomina, co ma zrobić i często spędza całe dnie po prostu próżnują na brzegu morza.
80. Slowbro
Jego gon nie może nie być zdolny do połowu, dlatego niechętnie pływa i łapie zdobycze.
81. Magnemite
Magnemite przyczepia się do linii wysokiego napięcia, aby zasilić się energią elektryczną. Jeśli w domu występują przerwy w zasilaniu, należy sprawdzić wyłączniki. Duże skupiska tego gatunku gromadzą się przy skrzynce z bezpiecznikami.
82. Magneton
Magneton emituje potężne pole magnetyczne, które unieruchamia urządzenia mechaniczne. W dużych miastach syreny ostrzegawcze informują mieszkańców o dużych skupiskach tego gatunku.
83. Farfetch’d
Farfetch’d widziany jest zawsze z łodygą rośliny przypominającą pora. Jest znany z tego, że walczy tymi łodygami.
84. Duduo
Ma dwie głowy, które nigdy nie śpią w tym samym czasie. Każda głowa śpi na zmianę, aby na bieżąco obserwować otoczenie i być gotowym na obronę przed drapieżnikami.
85. Dodrio
Uwaga, Dodrio ma aż 3 głowy – każda skierowana w innym kierunku. Dzięki temu może obserwować zagrożenie z każdej strony. Nie zbliżaj się do niego, bo może Cię podziobać!
86. Seel
Seel poluje na zdobycz w lodowatym morzu pod taflami lodu. Kiedy musi oddychać, wydłubuje dziurę w lodzie za pomocą ostremu rogowi na głowie, który skierowany jest ku górze.
87. Dewgong
Dewgong uwielbia drzemki na zimnym lodzie. Często widziany jest, jak ucina sobie drzemkę na lodowcu i dawno temu mylony był przez marynarzy z syrenką.
88. Grimer
Posiada muliste i gumowate ciało, które przeciśnie się przez każdy otwór, niezależnie od wielkości. Wchodzi do rur kanalizacyjnych i pije brudną wodę ze ścieków.
89. Muk
Z ciała Muka sączy się okropny płyn o nieprzyjemnym zapachu. Wystarczy jedna kropla jego płynu ustrojowego, aby zanieczyścić wileki zbiornik wodny.
90. Shellder
W nocy używa swojego języka do wydrążenia szerokiej nory na dnie morskim, a potem kładzie się w nim, żeby usnąć. Mimo, że śpi, Shellder zamyka muszlę, ale pozostawia wywieszony język na wierzchu.
91. Cloyster
Cloyster potrafi pływać w morzu połykając wodę, a następnie wydala ją z tyłu. Potrafi wystrzelić kolce na swoim ciele przy użyciu tej samej techniki, którą wykorzystuje do pływania.
92. Gastly
Gastly składa się głównie z materii gazowej. Pod wpływem silnego wiatru, jego gazowy organizm szybko słabnie. Skupiska Gastlych występują pod dachami domów, aby schronić się przed niszczącym działaniem wiatru.
93. Haunter
Haunter jest bardzo niebezpieczny. Jeśli kusi was unosząc się w ciemności, nigdy nie należy się do niego zbliżać. Może próbować Cię lizać swoim językiem, aby zabrać Ci życie.
94. Gengar
Czasami, w ciemną noc, Twój cień rzucany przez latarnie może niespodziewanie Cię zaskoczyć. Właściwie jest to Gengar, który obok Ciebie udaje Twój cień.
95. Onix
Onix ma magnes w mózgu, który działa jako kompas – dzięki temu nigdy nie traci azymutu. Gdy dorasta, jego ciało staje się coraz bardziej okrągłe i gładsze.
96. Drowzee
Jeśli swędzi Cię nos podczas snu, to pewny znak, że Drowzee skrywa się pod poduszką i próbuje wykraść Twoje sny przez nozdrza.
97. Hypno
Hypno trzyma wahadło w swojej ręce. Za pomocą ruchu wahadełka potrafi uśpić przeciwnika wprowadzając go w głęboki stan hipnozy.
98. Krabby
Krabby żyją na plażach, są zwykle zakopane w piasku. Na piaszczystych plażach walczą między sobą o pożywienie na własnym terytorium.
99. Kingler
Kingler ma ogromny, ponadgabarytowy szczypiec, który wytwarza fale do komunikowania się z innymi. Ponieważ pazur jest bardzo ciężki, szybko się męczy.
100. Voltorb
Voltorb wygląda bardzo podobnie do Poke Ball – dlaczego? To pozostaje tajemnicą.
101. Electrode
Electrode zjada elektryczność  atmosfery. Podczas burzy, gdy uderzają pioruny, pokemon wychodzi aby się nakarmić do syta.
102. Exeggcute
Składa się z sześciu jaj, które tworzą zwarty klaster. Sześć jaj przyciąga się nawzajem i tworząc zwartą całość. Gdy pojawiają się pęknięcia jest coraz bliżej wyewoluowania.
103. Exeggutor
Exeggutor pierwotnie pochodzi z tropików. Jego trawiasta czupryna stale rośnie, chroniąc przed szkodliwym działaniem światła słonecznego. Mówi się, że gdy jedna z głów odpanie, tworzy nowego Exeggcute’a.
104. Cubone
Na głowie nosi czaszkę, przez co nigdy nie widać jego twarzy ani emocji.
105. Marowak
Marowak jest rozwiniętą formą Cubone’a, który w dalszym ciągu nie pogodził się z utratą swojej matki. Jego hartu dycha nie jest łatwo złamać.
106. Hitmonlee
Nogi Hitmonlee’a swobodnie się kurczą i rozciągają. Po walce rozluźnia mięśnie, aby przezwyciężyć zmęczenie.
107. Hitmonchan
Posiada charakter boksera, który jest na poziomie mistrza świata. Nigdy się nie poddaje w obliczu przeciwności losu.
108. Lickitung
Gdy Lickitung napotka coś nowego, to musi to polizać. Rozpoznaje otaczający go świat za pomocą tekstury i smaku – boi się kwaśnych rzeczy Smile
109. Koffing
Jeśli Koffing staje się pobudzony, to zwiększa się toksyczność jego wewnętrznych gazów, które rozpyla po całym ciele. Może zatem wypełnić się cały gazem i potem wybuchnąć.
110. Weezing
Weezing kocha gazy wydzielane przez zgniłe w kuchni śmieci. Gdy znajdzie brudny i zaniedbany dom, to chętnie się w nim zadomowi. W nocy, kiedy ludzie w domu śpią, to grasuje w śmietniku.
111. Rhyhorn
Rhyhorn biegnie w linii prostej, rozbijając wszystko na swojej drodze. Nie przeszkadza mu nawet jeśli natrafi głową na stalową ścianę – następnego dnia może odczuwać ból po poprzednich kolizjach.
112. Rhydon
Róg Rhydona może zniszczyć nawet nieoszlifowane diamenty. Jeden cios ogonem może przewrócić budynek. Bardzo trudno jest mu się ukryć, ale nawet armatnie strzały nie pozostawiają na nim rysy.
113. Chansey
Chansey żywi się codziennie jajami., które są tak smaczne, że smakują nawet ludziom bez apetytu.
114. Tangela
Pnącza Tangela można łatwo odgryźć, ale go to nie boli i  dzięki temu może łatwo uciec. Utracone pnącza bardzo szybko się regenrują i odrastają już następnego dnia.
115. Kangaskhan
Jeśli natrafisz na młodego Kangaskhana, nie próbuj go łapać – rodzic z pewnością będzie w okolicy i może się bardzo na Ciebie rozgniewać.
116. Horsea
Horsea zjada małe owady i mech otaczający skały. Jeśli prąd oceanu jest zbyt gwałtowny, zakotwicza się ogonem wokół skał lub rafy koralowej, aby nie zostać porwanym.
117. Seadra
Seadra śpi wijąc się między koralowcami. Tych, którzy próbują zbierać korale, mogą zostać ukąszeni przez jego kolce z trucizną.
118. Goldeen
Goldeen jest bardzo piękny, a jego płetwy bardzo ładnie prezentują się w wodzie.
119. Seaking
Jesienią, męskie osobniki Seakinga wykonują tańce godowe wokół żeńskich osobników. Podczas tego sezonu ubarwienie tego pokemona jest najładniejsze.
120. Staryu
Pośrodku jego ciała występuje narząd zwany rdzeniem, który świeci w kolorze jasnoczerwonym. Jeśli spacerujesz po plaży pod koniec lata, to jarzące się rdzenie Staryu’a wyglądają jak gwiazdy na niebie.
121. Starmie
Centralny rdzeń Starmiego świeci jasno w siedmiu kolorach.  Ze względu na swój świetlny charakter świetlnego, nadano mu przydomek klejnot morza.
122. Mr. Mime
Mr. Mime jest mistrzem pantomimy. Jego gesty i ruchy wyglądają jakby to co pokazuje istniało naprawdę.
123. Scyther
Scyther jest oślepiająco szybki. Swoją prędkość zawdzięcza swoim szablistym przedramionom. Jego szable są tak skuteczne, że może przeciąć z łatwością na pół grube kłody.
124. Jynx
Jynx spaceruje rytmicznie kołysząc i potrząsając biodrami – wygląda jakby tańczył. Jego ruchy są tak zalotne i zaraźliwe, że widząc go zaczynasz bezwiednie tańczyć.
125. Electabuzz
Kiedy nadchodzi burza, gangi tego osobnika konkurują między sobą, skacząc żeby nie zostać porażonym przez pioruny. Niektóre miasta używają Electabuzzów zamiast piorunochronów.
126. Magmar
Podczas walki Magmar intensywnie wydmuchuje gorące płomienie z całego swojego ciała, żeby przestraszyć swojego przeciwnika. Ogniste wybuchy stwarzają fale gorąca, przypalając okoliczne trawy i drzewa.
127. Pinsir
Pinsir jest zaskakująco silny. Za pomocą swoich rogów może przerzucić wroga nawet dwa razy cięższego od siebie. W chłodnych miejscach jest bardzo powolny.
128. Tauros
Jest niezadowolony jeśli w danej chwili nie szaleje. Gdy nie ma przeciwnika, swoją energię wyładowuje na potężnych drzewach, aby się uspokoić.
129. Magikarp
Magikarp jest żałosną istotą, która potrafi tylko chlupać i rozpryskiwać wodę. Takie zachowanie skłoniło naukowców do podjęcia zaawansowanych badań tego pokemona.
130. Gyarados
Kiedy Magikarp ewoluuje staje się Gyaradosem – jego komórki mózgowe przechodzą transformację strukturalną. Mówi się, że ta przemiana jest związana z jego dziką i gwałtowną naturą.
131. Lapras
Ludzie sprawili, że Lapras prawie wyginął. Wieczorami potrafi żałośnie śpiewać.
132. Ditto (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Ditto reorganizuje swoją strukturę komórkową w taki sposób, aby zmieniać kształty. Jednakże, jeśli usiłuje się w coś przekształcić, opiera się na swojej pamięci.
133. Eevee
Eevee jest niestabilny genetycznej i mutuje nagle, w zależności od środowiska w którym się znajdzie. Promieniowanie z różnych kamieni powoduje, że może się rozwijać.
134. Vaporeon
Vaporeon przeszedł spontaniczną mutację, w wyniku której wyrosły mu płetwy i skrzela umożliwiające zycie pod wodą. Ma zdolność do swobodnego kontrolowania środowiska wodnego.
135. Jolteon
Komórki Jolteona generują niskiego poziomu energię. Moc ta jest wzmacniana przez elektryczność statyczną z futra. Na grzbiecie tworzą mu się  elektrycznie naładowane igły.
136. Flareon
Puszyste futerko Flareona jest bardzo funkcjonalne i specjalnie uwalnia ciepło do powietrza, więc jego organizm nie utrzymuje zbyt wiele gorąca. Temperatura jego ciała może wzrosnąć maksymalnie do 1650 stopni Celsjusza.
137. Porygon
Porygon jest zdolny do reewolucji i wrócić do cyberprzestrzeni w postaci kodu programistycznego. Jest zabezpieczone przed kopiowaniem, więc nie może być powielany.
138. Omanyte
Omanyte jest jednym z najstarszych i wymarłych osobników, które pochodzą z epoki kamienia łupanego. Jeśli zostanie zaatakowany, to schowa się w swojej muszli.
139. Omastar
Omastar wykorzystuje swoje macki, aby schwytać zdobycz. Jego muszla urosła zbyt duża i ciężka, powodując, że jego ruchy są bardzo powolne i ociężałe.
140. Kabuto
W bardzo rzadkich przypadkach, można odnaleźć żywe okazy – jego wygląd nie zmienił się w ogóle od 300 milionów lat.
141. Kabutops
Kabutops pływał pod wodą i polował na zdobycz w czasach starożytnych. Wyewoluował i żyje na lądzie – świadczą o tym jego skrzela, które zmieniły się w odnóża.
142. Aerodactyl
Aerodactyl to pokemon z epoki dinozaurów. Powstał z ekstrahowanego  materiału genetycznego bursztynu. Mógł być królem przestworzy powietrznych w czasach starożytnych.
143. Snorlax
Jego typowy dzień to głównie jedzenie i spanie. Jego brzuch wykorzystywany jest przez dzieci jako miejsce do zabawy.
144. Articuno (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Articuno to legendarny ptak. Trzepotanie skrzydeł powodują dreszcze w powietrzu. W rezultacie, mówi się, że gdy on lata, wkrótce spadnie śnieg.
145. Zapdos (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Zapdos to legendarny ptak, który potrafi kontrolować elektryczność. Zwykle mieszka w chmurach burzowych i zyskuje na sile, jeśli zostanie porażony przez pioruna.
146. Moltres (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Moltres to legendarny ptak posiadający zdolność do miotania ogniem. Jeśli  jest ranny, może zanurzyć swoje ciało w roztopionej magmie wulkanu, aby się uzdrowić.
147. Dratini
Energia życia w jego ciele stopnio się kumuluje osiągając niekontrolowany poziom.
148. Dragonair
Posiada w sobie ogromną ilości energii. Potrafi zmienić warunki pogodowe poprzez rozładowywanie energii z kryształów na szyi i ogonie.
149. Dragonite
Dragonite jest w stanie okrążyć cały świat w ciągu zaledwie 16 godzin.
150. Mewtwo (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Mewtwo został stworzony przez manipulację genetyczną. Pomimo, że powstał dzięki nauce, posiada współczujące serce.
151. Mew (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Mew jposiada skład genetyczny wszystkich Pokemonów. Może stać się niewidzialny w dowolnej chwili.

W temacie: Failed to detect location GPS - Pokemon GO

Odpowiedzi: 10,740

07-28-2016, 01:26 PM

Witam, pewnego dnia po odpaleniu Pokemon GO pojawił mi się napis "Failed detect location"
Gra odpalała lecz na mapie GPS niczego nie było, ani gymów, ani pokestopów itp....

Rozwiązanie w moim Samsung Galaxy S4 to:
- Wejście w ustawienia - Więcej - Opcje programisty - odznaczenie Zezw. na fikc. lokalizacje

* Aby w Ustawieniach mieć "Opcje programisty" trzeba wejśc w "Informacje o urządzeniu" i 4 krotnie kliknąć "Numer wersji"

Pozdrawiam

W temacie: Pokémon GO - co to jest CP, jak je zwiększyć, Ewolucja Pokemonów

Odpowiedzi: 2

07-27-2016, 08:01 AM

Łapiąc kolejne stworki w Pokémon GO szybko zauważysz, że każdy opisany jest główną statystyką - punktami CP. Wyświetlane są zawsze na liście naszych Pokemonów, widzimy je nawet zanim złapiemy nasz cel.
CP to skrót od Combat Power, czyli mocy walki lub siły walki. Poza nimi w grze występuje jeszcze jedna istotna statystyka, a są to punkty zdrowia, czyli HP. Nie wszystkie stworki mają tyle samo CP, początkowa wartość jest losowa.
Ważna jest również waga Pokemona. Im cięższy, tym prawdopodobnie będzie posiadał więcej CP. Dlatego zawsze warto rozwijać najpierw stworki ważące więcej.
Istotny jest także limit punktów CP, który jest reprezentowany przez wypełniający się biały, zakrzywiony pasek. Limit zwiększa się, gdy awansujemy trenera na kolejne poziomy.

Znaczenie CP - siła w walce
Punkty CP to najważniejsza statystyka w Pokémon GO. Determinuje siłę naszego stworka. W większości przypadków jednostka z wyższym CP wygra pojedynek, chyba że różnica jest minimalna, lub walczymy z typem, przeciwko któremu nasz Pokemon nie jest zbyt skuteczny.
Przed odwiedzeniem jakiegokolwiek Gymu (Areny), upewnij się, że podejrzysz wcześniej ile CP mają wystawione do obrony stworki. Jeżeli mają znacznie więcej CP niż twój oddział, nie warto ryzykować.

Zwiększanie CP - rozwijanie Pokemonów
CP naszych stworków możemy zwiększać, wybierając konkretną jednostkę z naszej listy posiadanych Pokemonów i klikając opcję Power Up. Zużywamy wtedy trochę zapasów proszku Stardust i cukierki (Candy).
Zerknij na poniższy obrazek oraz opis kluczowych ikon: 1. Typ Pokemona. 2. Jego waga. 3. Wzrost. 4. Aktualnie posiadany Stardust (Gwiezdny pył). 5. Aktualnie posiadany Seel Candy (Słodycze).
Power Up - ikona zaświeci się, jeśli posiadasz wystarczającą liczbę składników. Evolve - ta ikona także zaświeci się dopiero wtedy, gdy zbierzesz odpowiednią liczbę składników.
Reklama

[Obrazek: jpg]
Koszt zwiększania mocy w większości przypadków staje się większy za każdym razem, gdy ulepszamy Pokemona. Im więc jest silniejszy (im bardziej zapełniony jest zielony pasek CP), tym więcej przedmiotów zużyjemy.
 • Do 20% zapełnionego paska mocy CP - 200 Stardust i 1 Candy
 • 21 do 40% - 400 Stardust i 1 Candy
 • 41 do 60% = 600 Stardust i 1 Candy
 • 61 do 80% = 800 Stardust i 1 Candy
 • 81 do 100% = 1000 Stardust i 1 Candy
Stardust i cukierki Candy zdobywamy łapiąc Pokemony, co jest kolejnym argumentem za tym, by schwytać każdego stworka, którego spotykamy. Tym bardziej, że duplikaty możemy wysyłać profesorowi Willowowi, w zamian otrzymując kolejne cukierki.
Oczywiście kolejnym sposobem na zwiększenie mocy CP Pokemona jest poddanie go procesowi ewolucji. Potrzebujemy do tego dużej liczby cukierków konkretnego rodzaju.
Wreszcie, trzeba zaznaczyć, że ze zwiększaniem mocy CP stworka - i z ewolucją - warto poczekać do momentu, gdy osiągniemy w miarę wysoki poziom trenera. Wzmacnianie słabych stworków jest nieopłacalne, gdyż rozwijając trenera znajdziemy później dzikie Pokemony, które od razu okażą się silniejsze od tych, które wzmocniliśmy.

Ewolucja Pokemonów - co to jest Evolve
Podobnie jak w grach z konsol przenośnych Nintendo, stworki w Pokémon GO mogą ewoluować w kolejne stadium. Możemy sami wybrać, kiedy to nastąpi. Jeżeli uzbieramy wystarczającą liczbę cukierów (zazwyczaj 25 lub 50), należy po prostu wcisnąć przycisk Evolve na stronie z opisem wybranego Pokemona.
Ewolucja sprawia, że zwiększa się liczba punktów CP stworka - dwukrotnie, trzykrotnie, w ekstremalnych przypadkach nawet czterokrotnie. Wszystko zależy od Pokemona.
[Obrazek: jpg]
Squirtle (po lewej) ewoluuje w Wartortle'a, a ten z kolei w Blastoise'a
Warto pamiętać, że niektóre stworki nie mogą ewoluować. Inne zazwyczaj ewoluują jeden lub dwa razy. W najnowszych grach na Nintendo 3DS ewolucja jest bardziej rozbudowana, możemy między innymi używać kamieni ewolucji - ale element ten nie jest jeszcze obecny w Pokémon GO.
Niezbędne do ewolucji cukierki zdobędziemy odsyłając duplikaty danego stworka do Profesora (opcja Transfer przy opisie wybranego Pokemona) oraz łapiąc przedstawicieli tego samego gatunku.

W temacie: Pokémon GO - walka i trenowanie

Odpowiedzi: 11

07-27-2016, 08:00 AM

Chociaż najważniejsze w Pokémon GO jest kolekcjonowanie stworków, twórcy nie zapomnieli o aspekcie związanym z pojedynkami Pokemonów. Walka jest mniej rozbudowana niż w grach z konsol przenośnych, ale istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem starcia.
Walczymy wyłącznie w punktach Gym (Arenach), choć niewykluczone, że w przyszłości twórcy dodadzą możliwość toczenia pojedynków między graczami w dowolnym miejscu.
Gdy dotrzemy do dowolnego budynku Gym należącego do rywali z innej drużyny, możemy kliknąć w ikonę Areny i przyjrzeć się stworkom wystawionym do obrony. Następnie klikając w ikonę dwóch Poke Balli w prawym dolnym rogu wybieramy skład własnych Pokemonów, które wystawimy do walki.


Jak walczyć Pokemonami?
Potyczka na Arenie rozpoczyna się, gdy wybierzesz sześć Pokemonów, które chcesz wystawić do boju. Bądź gotowy - najlepszą taktyką jest szybkie stukanie w ekran od samego początku. Każde stuknięcie aktywuje podstawowy, szybki atak Pokemona.
Łatwo zignorować ataki specjalne, ale warto o nich pamiętać. W miarę używania zwykłych ciosów, zauważysz pod paskiem zdrowia zapełniający się pasek niebieski podzielony na kilka części - to energia ciosów specjalnych.
By wykonać specjalny atak, wystarczy przytrzymać palec na ekranie trochę dłużej i puścić, by zaatakować stworka przeciwnika. Im więcej części niebieskiego paska wypełni się kolorem, tym mocniejszy atak.


[Obrazek: jpg]
Na powyższym obrazku widać, że nie przygotowano żadnego przycisku odpowiedzialnego za ataki. Nieważne, w którą część ekranu uderzysz i gdzie przytrzymasz palec dłużej.
Istotne są również uniki, o których wielu graczy zapomina. Dzięki nim można uchylić się przed atakiem specjalnym oponenta. Gdy zauważysz, że wrogi Pokemon ładuje swój potężny atak, w ostatniej chwili przesuń palcem w lewo lub w prawo.

Trening - co warto wiedzieć
Walcząc z Pokemonami w Gymach rywali obniżamy prestiż wrogiej Areny, a gdy wartość ta zmniejszy się do zera - przejmujemy kontrolę nad Gymem w imię naszej frakcji.
W sojuszniczych Gymach także możemy jednak pojedynkować się z wystawionymi tam Pokemonami. Wybierając Arenę swojej frakcji możesz wskazać swojego stworka, którego chcesz posłać do boju. Walczy on z kilkoma przeciwnikami, a ty zdobywasz punkty doświadczenia, przy okazji zwiększając prestiż zespołowej Areny.
Warto pamiętać, że treningowe bitwy w sojuszniczych Gymach nie zwiększają siły ataku ani wartości punktów CP twoich Pokemonów.

źródło:eurogame.pl

W temacie: Pokémon GO - Gyms (Areny), wybór drużyny i prestiż

Odpowiedzi: 83

07-27-2016, 07:58 AM

Po osiągnięciu 5. poziomu doświadczenia w Pokémon GO możemy zacząć odwiedzać Gymy, czyli Areny, w których zmierzysz się z Pokémonami wystawionymi przez innych trenerów.
Przed pierwszym wkroczeniem na Arenę będziesz jednak musiał wybrać drużynę. Decyzja nie ma większego znaczenia, choć niektórzy podejrzewają, że przystąpienie do konkretnej frakcji może w przyszłości pomóc w zdobyciu legendarnego ptaka - nie zostało to jeszcze udowodnione.

Wybór drużyny
Gdy pierwszy raz odwiedzisz Gym, Professor Willow poleci, żebyś dołączył do jednej z trzech dostępnych w grze frakcji. Najlepiej zdecydować się na drużynę, do której należą nasi znajomi.
Team Instinct
Drużyna żółta to Team Instinct, a jej liderem jest niejaki Spark. Zespół ten - jak sugeruje nazwa - kieruje się instynktem w swoich działaniach. Uważają, że sukces w bitwach Pokemonów często zależy w dużej mierze od zaufania swoim przeczuciom. Maskotką tej drużyny jest legendarny ptak Zapdos (typ elektryczny).
Team Mystic
Najczęściej wybierana przez graczy drużyna - być może większość użytkowników lubi kolor niebieski. Liderką zespołu jest Blanche. Frakcja interesuje się zagadnieniami ewolucji, nie ulegają emocjom i wierzą w siłę inteligencji. Uważają, że zachowanie spokoju w każdej sytuacji jest niezbędne na drodze do zwycięstwa. Ich maskotka to legendarny ptak Articuno (typ lodowy).
Team Valor
Najbardziej żywiołowy zespół, którego liderką jest Candela. Czerwony Team Valor wyznaje zasadę, że w rozwoju Pokemonów najbardziej przydatne jest utrzymywanie ze stworkami bliskiej więzi, zaprzyjaźnianie się z nimi. Członkowie tej frakcji marzą o zostaniu mistrzami, są dumni i odważni. Maskotka zespołu to legendarny ptak Moltres (typ ogniowy).
Reklama

[Obrazek: jpg]

Gyms (Areny) i prestiż
Gyms to Areny, na których stoczysz pojedynki. Na mapie zauważysz, że ikona Gymu może być częściowo żółta, czerwona lub niebieska (zawsze dominującym kolorem jest szary). To wskazuje, jaki zespół kontroluje dany Gym.
Walczyć możesz zarówno w Gymach własnej drużyny, jak też na Arenach kontrolowanych przez oponentów. Starcia zawsze przebiegają tak samo, ale cel walki jest inny, choć w każdym przypadku chodzi o prestiż.
Każdy Gym posiada punkty prestiżu - im więcej, tym lepiej. Walcząc z Pokemonami w Gymach rywali, mamy szansę na obniżanie ich poziomu prestiżu. Trenując - czyli walcząc ze stworkami sojuszników w Gymach naszej frakcji - podnosimy prestiż Areny naszej drużyny.
Sam też możesz spotkać Arenę, która nie jest jeszcze kontrolowana przez nikogo. Możesz ją przejąć i wystawić w niej własne Pokemony, by rozpocząć kumulowanie prestiżu własnego Gymu. Areny rywali można przejąć, gdy prestiż Gymu spadnie do zera.
Kontrolowanie Aren i wystawianie stworków, by broniły Gymu, to jedyne źródło pozyskiwania monet Pokecoins. Poza tym, pozostaje jedynie opcja zakupu waluty.

Pojedynki
Walka wygląda inaczej niż w grach Pokemon z przenośnych konsol Nintendo. Starcia odbywają się w czasie rzeczywistym, nie są to potyczki turowe. Trzeba więc uważać, by rozpocząć atakowanie, gdy tylko zacznie się mecz.
Założenia są banalne. By użyć standardowego ataku, wystarczy stuknąć w ekran - to wszystko. Takie uderzenia ładują energię ataków specjalnych, które aktywujemy przytrzymując palec na ekranie nieco dłużej.
Ważnym aspektem gry - wprowadzonym po to, by pojedynki nie ograniczały się do nieustannego stukania w ekran - są uniki. Są niezwykle istotne, jeżeli przeciwnik ma przewagę (na przykład jego Pokemon jest reprezentantem typu, który jest skuteczny przeciwko naszemu stworkowi). By wykonać unik, przesuń palcem po ekranie w lewo lub w prawo na moment przed uderzeniem.
Podczas walki duże znaczenie ma typ wystawionych Pokemonów. Różne typy są skuteczne przeciwko innym. Przed rozpoczęciem walki w Gymie zawsze można sprawdzić jakie typy są wystawione do obrony, co pozwoli rozsądnie dobrać drużynę własnych stworków (maksymalnie sześciu).
Typy Pokemonów:
 • Normalny (Normal)
  Silny przeciwko: -
  Wrażliwy na: Fighting
 • Ognisty (Fire)
  Silny przeciwko: Grass, Ice, Bug, Steel
  Wrażliwy na: Water, Ground, Rock
 • Wodny (Water)
  Silny przeciwko: Fire, Ground, Rock
  Wrażliwy na: Electric, Grass
 • Elektryczny (Electric)
  Silny przeciwko: Water, Flight
  Wrażliwy na: Ground
 • Trawiasty (Grass)
  Silny przeciwko: Water, Ground, Rock
  Wrażliwy na: Fire, Ice, Poison, Flight, Bug
 • Lodowy (Ice)
  Silny przeciwko: Grass, Ground, Flight, Dragon
  Wrażliwy na: Fire, Fight, Rock, Steel
 • Walczący (Fight)
  Silny przeciwko: Normal, Ice, Rock, Dark, Steel
  Wrażliwy na: Flight, Psychic, Fairy
 • Trujący (Poison)
  Silny przeciwko: Grass, Fairy
  Wrażliwy na: Ground, Psychic
 • Ziemny (Ground)
  Silny przeciwko: Fire, Electric, Poison, Rock, Steel
  Wrażliwy na: Electric, Ice, Rock
 • Latający (Flight)
  Silny przeciwko: Grass, Fight, Bug
  Wrażliwy na: Rock, Steel, Electric
 • Psychiczny (Psychic)
  Silny przeciwko: Fight, Poison
  Wrażliwy na: Bug, Ghost, Dark
 • Robak (Bug)
  Silny przeciwko: Grass, Psychic, Dark
  Wrażliwy na: Fire, Flight, Rock
 • Skalny (Rock)
  Silny przeciwko: Fire, Ice, Flight, Bug
  Wrażliwy na: Water, Grass, Fight, Ground, Steel
 • Duch (Ghost)
  Silny przeciwko: Psychic
  Wrażliwy na: Dark
 • Smoczy (Dragon)
  Silny przeciwko: Dragon
  Wrażliwy na: Ice, Fairy
 • Mroczny (Dark)
  Silny przeciwko: Psychic, Ghost
  Wrażliwy na: Fight, Bug, Fairy
 • Stalowy (Steel)
  Silny przeciwko: Ice, Rock, Fairy
  Wrażliwy na: Fire, Fight, Ground
 • Bajkowy (Fairy)
  Silny przeciwko: Fight, Dragon, Dark
  Wrażliwy na: Poison, Steel

Temat: Lista wszystkich pokemonów z Pokemon GO

Odpowiedzi: 1

07-29-2016, 05:11 PM

[Obrazek: listapokemonow.jpg]

1. Bulbasaur
Bulbasaur lubi drzemać w jasnym świetle słonecznym. Posiada nasiono na plecach. Przez nasłonecznienie, nasionko rośnie coraz większe.
2. Ivysaur
Posiada pączęk kwiatu na plecach. Aby utrzymać jego ciężar, nogi i tułów Ivysaura są grube i mocne. Jeśli spędza więcej czasu leżąc na słońcu, pączek rozwinie się w duży kwiat.
3. Venusaur
Posiada duży kwiat na plecach, który zabarwi się w żywe kolory, jeśli będzie dużo jadł i przebywał na świetle słonecznym. Zapach kwiatu uspokaja emocje ludzi.
4. Charmander
Posiada płomień na końcu ogona, który jest odzwierciedleniem jego emocji. Płomień maleje, gdy Charmander jest zadowolony, a zwiększa gdy jest rozwścieczony.
5. Charmeleon
Charmeleon bezlitośnie niszczy swoich wrogów przy użyciu jego ostrych pazurów. Jeśli napotka silnego wroga, staje się agresywny. W stanie wzbudzonym, płomień na końcu jego ogona przybiera biało-niebieskawy kolor. ze białym.
6. Charizard
Charizard lata w poszukiwaniu potężnych przeciwników. Zieje ogniem, które topi przeszkodę. Nigdy jednak nie stosuje ognistego oddechu wobec słabszych od siebie przeciwników.
7. Squirtle
Muszla Squirtle’a nie jest wykorzystywana jedynie do ochrony. Zaokrąglony kształt skorupy i rowki na jej powierzchni pomagają zminimalizować opór w wodzie, dzięki czemu ten Pokémon może bardzo szybko pływać.
8. Wartortle
Jego ogon jest duży i pokryty gęstym futrem. Ogon wraz z jego wiekiem przybiera ciemniejszy kolor. Zadrapania na jego powłoce są dowodem twardości – ten Pokémon jest waleczny.
9. Blastoise
Blastoise posiada pancerz, z którego wypływa woda. Bicze wodne są bardzo dokładne. Może strzelać pociskami wodnymi z wystarczającą dokładnością, aby zestrzelić puste puszki z odległości ponad 50 metrów.
10. Caterpie
Caterpie ma jest nienasycony i ma wilczy apetyt. Może pochłonąć liście większe niż jego ciało wraz z wielkimi oczami. Ten Pokémon uwalnia niesamowicie silny zapach.
11. Metapod
Powłoka obejmująca ciało tego Pokémona jest twarda jak żelazo. Metapod nie jest zbyt ruchliwy. Jest spokojny ponieważ przygotowuje swoje miękkie wnętrzności do ewolucji.
12. Butterfree
Butterfree posiada doskonałą zdolność wyszukiwania pysznego miodu z kwiatów. Może wyszperać ekstrakt i wykonać miód z kwitnących kwiatów w odległości do 10 km od swojego gniazda.
13. Weedle
Weedle ma w bardzo silny zmysł węchu. Jest zdolny do odróżniania swoich ulubionych rodzajów liści za pomocą wielkiej czerwonej trąby (nosa).
14. Kakuna
Kakuna pozostaje praktycznie nieruchoma, gdyż przylega do drzewa. Jednak w środku, jest bardzo zajęta, ponieważ przygotowuje się do swojej nadchodzącej ewolucji. W wyniku czego jej ciało staje się bardzo nagrzane.
15. Beedrill
Beedrill jest bardzo terytorialny. Nikt nie jest w stanie zbliżyć się do jego gniazda – dla własnego bezpieczeństwa. Jeżeli jest rozgniewany, atakuje jak wściekły rój.
16. Pidgey
Pidgey ma bardzo dobry zmysł lokalizacji. Jest w stanie bezbłędnie powrócić do swojego gniazda, nawet gdy znajdzie się daleko w nieznanym terytorium.
17. Pidgeotto
Pidgeotto zawłaszcza dużą powierzchnię na swoje terytorium. Ten Pokémon lata dookoła, patrolując swoją przestrzeń życiową. Jeśli jego terytorium jest naruszone, to nie ma żadnej litości aby srogo ukarać wroga swoimi ostrymi pazurami.
18. Pidgeot
Ten Pokémon ma olśniewająco błyszczące upierzenie. Wielu trenerów jest urzeczonych uderzającym pięknem jego piór na głowie
19. Rattata
Rattata jest skrajnie ostrożny. Nawet, gdy jest w stanie uśpienia, stale nasłuchuje, przesuwając swoje uszy dookoła. Nie jest wybredny i może mieć swoje gniazdo w dowolnym miejscu.
20. Raticate
Mocne kły Raticate’a stale rosną. Może nawet żuć ściany domów.
21. Spearow
Spearow ma bardzo głośny krzyk, który słyszalny jest na kilometr. Jeśli wyda okrzyk, echo niesie dookoła, aby ostrzec inne osobniki przed zagrożeniem.
22. Fearow
Fearow jest rozpoznawany przez jego długą szyję i wydłużony dziób, który jest tak ukształtowany, aby chwytać zdobycze z ziemi i wody.
23. Ekans
Ekans zwija się w spiralę, gdy przyjmuje pozę obronną. W takiej pozie może szybko reagować na zagrożenia z dowolnego kierunku, dzięki podniesionej głowie.
24. Arbok
Ten Pokémon jest niesamowicie silny, może spłaszczyć nawet beczki z olejem – owija swoje ciało wokół wroga, uniemożliwiając mu ucieczkę.
25. Pikachu
Gdy Pikachu napotka coś nowego, to wytwarza wyładowanie energii elektrycznej.
26. Raichu
Jeśli jego woreczki elektryczne stają się nadmiernie naładowana, Raichu zakopuje ogon w ziemi, aby spowodować wyładowanie.
27. Sandshrew
Ciało Sandshrewa jest tak zbudowane, aby wchłaniać wodę bez zanieczyszczeń, umożliwia to mu przetrwanie na suchych pustyniach – zwija się, aby ochronić się przed wrogami.
28. Sandslash
Ciało Sandslasha jest chronione kolcami, które są niezwykle twarde. Raz w roku, stare kolce wypadają, aby mogły zastąpić je nowo wyrośnięte.
29. Nidoran♀
Nidoran♀ ma kolce, które wydzielają silną truciznę. Kiedy jest rozwścieczony, uwalnia z nich straszne toksyny.
30. Nidorina
Kiedy Nidorina jest w towarzystwie przyjaciół lub rodziny, trzyma swoje kolce schowane, aby nikogo nie skrzywdzić. Gdy staje się nerwowa, wysuwa kolce obronne.
31. Nidoqueen
Ciało Nidoqueena jest zamknięte w bardzo twardych łuskach. Jest specjalistą w walce z pływającymi wrogami. Jego pokłady siły uwalniają się podczas obrony swojego potomstwa.
32. Nidoran♂
Nidoran♂ posiada mięśnie do poruszania uszami. Dzięki nim uszy mogą się przemieszczać w dowolnym kierunku. Nawet najmniejszy dźwięk nie umknie uwadze tego Pokémona.
33. Nidorino
Nidorino ma nochal twardszy niż diament. Jeśli wykryje obecność wroga, jego garby na plecach gwałtownie się jeżą, aby przestraszyć przeciwnika.
34. Nidoking
Gruby ogon Nidokinga posiada niezwykle destrukcyjną moc. Za jednym zamachem może przewrócić metalowy słup – gdy wpadnie w szał, nic go nie zatrzyma.
35. Clefairy
Podczas każdej pełni księżyca wkracza do gry. Gdy nadchodzi świt, zmęczony powraca do swoich cichych górskich przyjaciół i układa się do snu.
36. Clefable
Clefable porusza się lekko, jak gdyby leciał za pomocą swoich skrzydeł. Jego zwiewny krok pozwala mu nawet chodzić po wodzie. Wiadomym jest, że najczęściej spaceruje nad cichymi jeziorami w księżycowe noce.
37. Vulpix
W chwili narodzin Vulpix ma jeden biały ogon. Ogon rozdziela się na sześć członów podczas rozwoju przez trenera.
38. Ninetales
Ninetales rzuca złowrogie światło ze swoich jasnych czerwonych oczu, aby uzyskać całkowitą kontrolę nad umysłem swojego wroga – mówi się, że może żyć tysiąc lat.
39. Jigglypuff
Struny głosowe Jigglypuffa mogą swobodnie regulować długość fali dźwiękowych jego głosu. Używa tej zdolności, aby uśpić swoich wrogów.
40. Wigglytuff
Wigglytuff ma duże, hipnotyczne oczy. Powierzchnia oczu zawsze pokryta jest cienką warstwą łez. Jeżeli pył dostanie się do jego oczu, może się go szybko pozbyć.
41. Zubat
Zubat czai się cicho i nieruchomo w ciemnych miejscach i w jasnym świetle dziennym. Robi to, ponieważ długotrwała ekspozycja na słońcu powoduje, że jego ciało staje się lekko spalone.
42. Golbat
Golbat uwielbia pić krew żywych istot. Jest szczególnie aktywny w ciemne poniedziałkowe noce. Przemyka na nocnym niebie, szukając świeżej krwi.
43. Oddish
W ciągu dnia, Oddish zakopuje się w ziemi, aby wchłaniać jak najwięcej substancji odżywczych z ziemi za pomocą całego swojego ciała. Im bardziej urodzajne gleby napotka, tym bardziej ma błyszczące liście na głowie.
44. Gloom
Gloom wydaje nieprzyjemny zapach ze swojego kwiatu. W obliczu niebezpieczeństwa, smród się pogarsza. Gdy czuje się spokojny i bezpieczny, to nie emituje śmierdzącego zapachu.
45. Vileplume
Toksyczny pyłek Vileplume’a powoduje okrutne ataki alergii. Dlatego wskazane jest, aby nigdy nie zbliżać się do żadnych atrakcyjnych kwiatów w dżungli.
46. Paras
Paras ma pasożytnicze grzyby rosnące na plecach, zwane tochukaso. Rosną duże i zwabiają robactwo, dzięki mnogości składników odżywczych. Grzyb ten jest wysoko ceniony jako lek do przedłużania życia.
47. Parasect
Parasect przebywa masowo w okolicach dużych drzew, aby dobrać się do ich dolnych partii i korzeni, w których jest dużo składników odżywczych.
48. Venonat
Venonat podobno wyewoluował z cienkiego, sztywnego włosa, takiego jakimi pokryte jest jego całe ciało. Posiada duże oczy, których nigdy nie uda się dostrzec.
49. Venomoth
Venomoth to nocne stworzenie, które staje się aktywne w nocy. Jego ulubionym łupem są małe owady, które gromadzą się wokół ulicznych lamp.
50. Diglett
Diglett występuje w większości gospodarstw domowych. Tam gdzie występuje, gleba staje się idealna do uprawy roślin i pysznych warzyw.
51. Dugtrio
Dugtrio totrojaczki, które wyłaniają się z jednego ciała. W rezultacie, każda trójka myśli dokładnie tak samo jak dwa pozostałe. Działają one wspólnie.
52. Meowth
Meowth wypuszcza ostre pazury z łapy. Z jakiegoś powodu, ten Pokémon uwielbia błyszczące monety i inne świecidełka.
53. Persian
Persian ma sześć wąsów, które nadają mu męskości. Wąsy są w stanie wyczuć ruch powietrza, dzięki czemu wie, co dzieje się w okolicy. Staje się potulny, gdy chwyci się go za wąsy.
54. Psyduck
Psyduck używa tajemniczej mocy.
55. Golduck
Dzięki płetwom jest niesamowicie szybki – niż jakikolwiek pływak olimpijski.
56. Mankey
Kiedy Mankey zaczyna drżeć, a jego oddech z nosa staje się chropowaty, jest to pewny znak, że staje się zły. Potrafi się natychmiast rozgniewać i nikomu nie ujdzie na sucho jego gniew.
57. Primeape
Gdy Primeape staje się wściekły, wzrasta mu ciśnienie krwi, jego mięśnie stają się silniejsze.
58. Growlithe
Growlithe ma wspaniały węch. Wykorzystuje zaawansowany zmysł węchu, aby odkryć emocje innych żywych istot.
59. Arcanine
Arcanine znany jest z dużej prędkością. Mówi się, że jest zdolny przebyć ponad 10 000 km w ciagu jednej doby. W jego organizmie jest dziki płomień, który jest źródłem jego mocy.
60. Poliwag
Poliwag ma bardzo cienką skórę, przez którą można zobaczyć jego spiralne wnętrzności. Pomimo, że jest bardzo szczupły, to skóra jest bardzo elastyczna, dzięki czemu trudno jest ją przebić nawet bardzo ostrymi kłami.
61. Poliwhirl
Powierzchnia ciała Poliwhirla jest zawsze mokra i śliska – dzięki temu może podczas walki łatwo wyślizgnąć się ze szponów wroga.
62. Poliwrath
Poliwrath nigdy nie jest zmęczony i jest bardzo silny – może pływać tam i z powrotem przez cały ocean i nawet nie poczuje zmęczenia.
63. Abra
Abra śpi przez osiemnaście godzin dziennie. Potrafi jednak wyczuć obecność wroga, nawet podczas snu. W sytuacji zagrożenia potrafi się teleportować w bezpieczne miejsce.
64. Kadabra
Kadabra wydziela swoistą falę alfa powodująca ból głowy. Tylko silnie psychiczne osobniki mogą zarządzać tym pokemonem.
65. Alakazam
Mózg Alakazam stale rośnie, dzięki czemu jego głowa jest zbyt ciężka, aby utrzymać szyję. Zamiast tego ten Pokémon trzyma głowę do góry za pomocą jego psychokinetycznej mocy.
66. Machop
Mięśnie Machopa nigdy go nie bolą, bez względu na to jak bardzo intensywnie są wykorzystywane. Ma on wystarczającą moc, aby powalić stu dorosłych ludzi.
67. Machoke
Machoke ma mięśnie ze stali – ma tyle siły, aby jednym palcem podnieść zawodnika sumo.
68. Machamp
Machamp ma ogromną moc aby wszystko z łatwością przewracać. Jeśli pozbawiony jest troski i opieki, jego zręczność maleje i ramiona się zaplątują. Ma tendencję do gwałtownego działania.
69. Bellsprout
Cienki i elastyczny korpus Bellsprouta pozwala mu wyginać się i kołysać, aby uniknąć ataku. Jednak może być silny. Z ust wypluwa żrący płyn, który rozpuści nawet żelazo.
70. Weepinbell
Weepinbell posiada duży haczyk na odwłoku. Nocą wiesza się za pomocą haka na gałęzi i usypia. Jeśli ktoś go poruszy we śnie, może obudzić się i zeskoczyć na ziemię.
71. Victreebel
Victreebel ma długie pnącze rozciągające się od jego głowy – jest falowane i zachowuje się jak zwierzę, aby przyciągnąć zdobycz. Gdy podejrzewa, że jakiś drapieżnik się do niego zbliża, to może go połknąć w całości.
72. Tentacool
Ciało Tentacoola w dużej mierze składa się z wody. Jeżeli zostanie usunięty z morza, to wysycha jak pergamin. Jeśli się odwodni, trzeba go umieścić z powrotem w morzu.
73. Tentacruel
Tentacruel ma duże czerwone kule na głowie. Kule na głowie wytwarzają ostre ultradźwięki, które powodują powstanie wzburzonych fal wokół niego.
74. Geodude
Im dłużej Geodude żyje, tym bardziej jej krawędzie są zaokrąglone i gładkie.Jednakże, jego serce jest z zawsze z kamienia.
75. Graveler
Graveler rośnie żywiąc się skałami. Wydaje się, że woli jeść kamienie, które są pokryte mchem. Podczas dziennej wędrówki zjada tonę skał.
76. Golem
Golem żyje w górach. Jeśli wysstępuje duże trzęsienie ziemi, stacza się masowo do podnóży górskich.
77. Ponyta
Ponyta zaraz po urodzeniu jest bardzo słaby – tak że ledwo może wstać. Staje się silniejszy, gdy się potnie lub upadnie podczas wędrówki za rodzicami.
78. Rapidash
Zazwyczaj Rapidash występuje na polach i równinach. Jego ogniste pochodnie na grzywy płoną, gdy galopuje z prędkością 250 km/h.
79. Slowpoke
Slowpoke wykorzystuje swój ogon, aby złapać zdobycz poprzez zanurzenie go w wodzie przy brzegu rzeki. Jednak często zapomina, co ma zrobić i często spędza całe dnie po prostu próżnują na brzegu morza.
80. Slowbro
Jego gon nie może nie być zdolny do połowu, dlatego niechętnie pływa i łapie zdobycze.
81. Magnemite
Magnemite przyczepia się do linii wysokiego napięcia, aby zasilić się energią elektryczną. Jeśli w domu występują przerwy w zasilaniu, należy sprawdzić wyłączniki. Duże skupiska tego gatunku gromadzą się przy skrzynce z bezpiecznikami.
82. Magneton
Magneton emituje potężne pole magnetyczne, które unieruchamia urządzenia mechaniczne. W dużych miastach syreny ostrzegawcze informują mieszkańców o dużych skupiskach tego gatunku.
83. Farfetch’d
Farfetch’d widziany jest zawsze z łodygą rośliny przypominającą pora. Jest znany z tego, że walczy tymi łodygami.
84. Duduo
Ma dwie głowy, które nigdy nie śpią w tym samym czasie. Każda głowa śpi na zmianę, aby na bieżąco obserwować otoczenie i być gotowym na obronę przed drapieżnikami.
85. Dodrio
Uwaga, Dodrio ma aż 3 głowy – każda skierowana w innym kierunku. Dzięki temu może obserwować zagrożenie z każdej strony. Nie zbliżaj się do niego, bo może Cię podziobać!
86. Seel
Seel poluje na zdobycz w lodowatym morzu pod taflami lodu. Kiedy musi oddychać, wydłubuje dziurę w lodzie za pomocą ostremu rogowi na głowie, który skierowany jest ku górze.
87. Dewgong
Dewgong uwielbia drzemki na zimnym lodzie. Często widziany jest, jak ucina sobie drzemkę na lodowcu i dawno temu mylony był przez marynarzy z syrenką.
88. Grimer
Posiada muliste i gumowate ciało, które przeciśnie się przez każdy otwór, niezależnie od wielkości. Wchodzi do rur kanalizacyjnych i pije brudną wodę ze ścieków.
89. Muk
Z ciała Muka sączy się okropny płyn o nieprzyjemnym zapachu. Wystarczy jedna kropla jego płynu ustrojowego, aby zanieczyścić wileki zbiornik wodny.
90. Shellder
W nocy używa swojego języka do wydrążenia szerokiej nory na dnie morskim, a potem kładzie się w nim, żeby usnąć. Mimo, że śpi, Shellder zamyka muszlę, ale pozostawia wywieszony język na wierzchu.
91. Cloyster
Cloyster potrafi pływać w morzu połykając wodę, a następnie wydala ją z tyłu. Potrafi wystrzelić kolce na swoim ciele przy użyciu tej samej techniki, którą wykorzystuje do pływania.
92. Gastly
Gastly składa się głównie z materii gazowej. Pod wpływem silnego wiatru, jego gazowy organizm szybko słabnie. Skupiska Gastlych występują pod dachami domów, aby schronić się przed niszczącym działaniem wiatru.
93. Haunter
Haunter jest bardzo niebezpieczny. Jeśli kusi was unosząc się w ciemności, nigdy nie należy się do niego zbliżać. Może próbować Cię lizać swoim językiem, aby zabrać Ci życie.
94. Gengar
Czasami, w ciemną noc, Twój cień rzucany przez latarnie może niespodziewanie Cię zaskoczyć. Właściwie jest to Gengar, który obok Ciebie udaje Twój cień.
95. Onix
Onix ma magnes w mózgu, który działa jako kompas – dzięki temu nigdy nie traci azymutu. Gdy dorasta, jego ciało staje się coraz bardziej okrągłe i gładsze.
96. Drowzee
Jeśli swędzi Cię nos podczas snu, to pewny znak, że Drowzee skrywa się pod poduszką i próbuje wykraść Twoje sny przez nozdrza.
97. Hypno
Hypno trzyma wahadło w swojej ręce. Za pomocą ruchu wahadełka potrafi uśpić przeciwnika wprowadzając go w głęboki stan hipnozy.
98. Krabby
Krabby żyją na plażach, są zwykle zakopane w piasku. Na piaszczystych plażach walczą między sobą o pożywienie na własnym terytorium.
99. Kingler
Kingler ma ogromny, ponadgabarytowy szczypiec, który wytwarza fale do komunikowania się z innymi. Ponieważ pazur jest bardzo ciężki, szybko się męczy.
100. Voltorb
Voltorb wygląda bardzo podobnie do Poke Ball – dlaczego? To pozostaje tajemnicą.
101. Electrode
Electrode zjada elektryczność  atmosfery. Podczas burzy, gdy uderzają pioruny, pokemon wychodzi aby się nakarmić do syta.
102. Exeggcute
Składa się z sześciu jaj, które tworzą zwarty klaster. Sześć jaj przyciąga się nawzajem i tworząc zwartą całość. Gdy pojawiają się pęknięcia jest coraz bliżej wyewoluowania.
103. Exeggutor
Exeggutor pierwotnie pochodzi z tropików. Jego trawiasta czupryna stale rośnie, chroniąc przed szkodliwym działaniem światła słonecznego. Mówi się, że gdy jedna z głów odpanie, tworzy nowego Exeggcute’a.
104. Cubone
Na głowie nosi czaszkę, przez co nigdy nie widać jego twarzy ani emocji.
105. Marowak
Marowak jest rozwiniętą formą Cubone’a, który w dalszym ciągu nie pogodził się z utratą swojej matki. Jego hartu dycha nie jest łatwo złamać.
106. Hitmonlee
Nogi Hitmonlee’a swobodnie się kurczą i rozciągają. Po walce rozluźnia mięśnie, aby przezwyciężyć zmęczenie.
107. Hitmonchan
Posiada charakter boksera, który jest na poziomie mistrza świata. Nigdy się nie poddaje w obliczu przeciwności losu.
108. Lickitung
Gdy Lickitung napotka coś nowego, to musi to polizać. Rozpoznaje otaczający go świat za pomocą tekstury i smaku – boi się kwaśnych rzeczy Smile
109. Koffing
Jeśli Koffing staje się pobudzony, to zwiększa się toksyczność jego wewnętrznych gazów, które rozpyla po całym ciele. Może zatem wypełnić się cały gazem i potem wybuchnąć.
110. Weezing
Weezing kocha gazy wydzielane przez zgniłe w kuchni śmieci. Gdy znajdzie brudny i zaniedbany dom, to chętnie się w nim zadomowi. W nocy, kiedy ludzie w domu śpią, to grasuje w śmietniku.
111. Rhyhorn
Rhyhorn biegnie w linii prostej, rozbijając wszystko na swojej drodze. Nie przeszkadza mu nawet jeśli natrafi głową na stalową ścianę – następnego dnia może odczuwać ból po poprzednich kolizjach.
112. Rhydon
Róg Rhydona może zniszczyć nawet nieoszlifowane diamenty. Jeden cios ogonem może przewrócić budynek. Bardzo trudno jest mu się ukryć, ale nawet armatnie strzały nie pozostawiają na nim rysy.
113. Chansey
Chansey żywi się codziennie jajami., które są tak smaczne, że smakują nawet ludziom bez apetytu.
114. Tangela
Pnącza Tangela można łatwo odgryźć, ale go to nie boli i  dzięki temu może łatwo uciec. Utracone pnącza bardzo szybko się regenrują i odrastają już następnego dnia.
115. Kangaskhan
Jeśli natrafisz na młodego Kangaskhana, nie próbuj go łapać – rodzic z pewnością będzie w okolicy i może się bardzo na Ciebie rozgniewać.
116. Horsea
Horsea zjada małe owady i mech otaczający skały. Jeśli prąd oceanu jest zbyt gwałtowny, zakotwicza się ogonem wokół skał lub rafy koralowej, aby nie zostać porwanym.
117. Seadra
Seadra śpi wijąc się między koralowcami. Tych, którzy próbują zbierać korale, mogą zostać ukąszeni przez jego kolce z trucizną.
118. Goldeen
Goldeen jest bardzo piękny, a jego płetwy bardzo ładnie prezentują się w wodzie.
119. Seaking
Jesienią, męskie osobniki Seakinga wykonują tańce godowe wokół żeńskich osobników. Podczas tego sezonu ubarwienie tego pokemona jest najładniejsze.
120. Staryu
Pośrodku jego ciała występuje narząd zwany rdzeniem, który świeci w kolorze jasnoczerwonym. Jeśli spacerujesz po plaży pod koniec lata, to jarzące się rdzenie Staryu’a wyglądają jak gwiazdy na niebie.
121. Starmie
Centralny rdzeń Starmiego świeci jasno w siedmiu kolorach.  Ze względu na swój świetlny charakter świetlnego, nadano mu przydomek klejnot morza.
122. Mr. Mime
Mr. Mime jest mistrzem pantomimy. Jego gesty i ruchy wyglądają jakby to co pokazuje istniało naprawdę.
123. Scyther
Scyther jest oślepiająco szybki. Swoją prędkość zawdzięcza swoim szablistym przedramionom. Jego szable są tak skuteczne, że może przeciąć z łatwością na pół grube kłody.
124. Jynx
Jynx spaceruje rytmicznie kołysząc i potrząsając biodrami – wygląda jakby tańczył. Jego ruchy są tak zalotne i zaraźliwe, że widząc go zaczynasz bezwiednie tańczyć.
125. Electabuzz
Kiedy nadchodzi burza, gangi tego osobnika konkurują między sobą, skacząc żeby nie zostać porażonym przez pioruny. Niektóre miasta używają Electabuzzów zamiast piorunochronów.
126. Magmar
Podczas walki Magmar intensywnie wydmuchuje gorące płomienie z całego swojego ciała, żeby przestraszyć swojego przeciwnika. Ogniste wybuchy stwarzają fale gorąca, przypalając okoliczne trawy i drzewa.
127. Pinsir
Pinsir jest zaskakująco silny. Za pomocą swoich rogów może przerzucić wroga nawet dwa razy cięższego od siebie. W chłodnych miejscach jest bardzo powolny.
128. Tauros
Jest niezadowolony jeśli w danej chwili nie szaleje. Gdy nie ma przeciwnika, swoją energię wyładowuje na potężnych drzewach, aby się uspokoić.
129. Magikarp
Magikarp jest żałosną istotą, która potrafi tylko chlupać i rozpryskiwać wodę. Takie zachowanie skłoniło naukowców do podjęcia zaawansowanych badań tego pokemona.
130. Gyarados
Kiedy Magikarp ewoluuje staje się Gyaradosem – jego komórki mózgowe przechodzą transformację strukturalną. Mówi się, że ta przemiana jest związana z jego dziką i gwałtowną naturą.
131. Lapras
Ludzie sprawili, że Lapras prawie wyginął. Wieczorami potrafi żałośnie śpiewać.
132. Ditto (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Ditto reorganizuje swoją strukturę komórkową w taki sposób, aby zmieniać kształty. Jednakże, jeśli usiłuje się w coś przekształcić, opiera się na swojej pamięci.
133. Eevee
Eevee jest niestabilny genetycznej i mutuje nagle, w zależności od środowiska w którym się znajdzie. Promieniowanie z różnych kamieni powoduje, że może się rozwijać.
134. Vaporeon
Vaporeon przeszedł spontaniczną mutację, w wyniku której wyrosły mu płetwy i skrzela umożliwiające zycie pod wodą. Ma zdolność do swobodnego kontrolowania środowiska wodnego.
135. Jolteon
Komórki Jolteona generują niskiego poziomu energię. Moc ta jest wzmacniana przez elektryczność statyczną z futra. Na grzbiecie tworzą mu się  elektrycznie naładowane igły.
136. Flareon
Puszyste futerko Flareona jest bardzo funkcjonalne i specjalnie uwalnia ciepło do powietrza, więc jego organizm nie utrzymuje zbyt wiele gorąca. Temperatura jego ciała może wzrosnąć maksymalnie do 1650 stopni Celsjusza.
137. Porygon
Porygon jest zdolny do reewolucji i wrócić do cyberprzestrzeni w postaci kodu programistycznego. Jest zabezpieczone przed kopiowaniem, więc nie może być powielany.
138. Omanyte
Omanyte jest jednym z najstarszych i wymarłych osobników, które pochodzą z epoki kamienia łupanego. Jeśli zostanie zaatakowany, to schowa się w swojej muszli.
139. Omastar
Omastar wykorzystuje swoje macki, aby schwytać zdobycz. Jego muszla urosła zbyt duża i ciężka, powodując, że jego ruchy są bardzo powolne i ociężałe.
140. Kabuto
W bardzo rzadkich przypadkach, można odnaleźć żywe okazy – jego wygląd nie zmienił się w ogóle od 300 milionów lat.
141. Kabutops
Kabutops pływał pod wodą i polował na zdobycz w czasach starożytnych. Wyewoluował i żyje na lądzie – świadczą o tym jego skrzela, które zmieniły się w odnóża.
142. Aerodactyl
Aerodactyl to pokemon z epoki dinozaurów. Powstał z ekstrahowanego  materiału genetycznego bursztynu. Mógł być królem przestworzy powietrznych w czasach starożytnych.
143. Snorlax
Jego typowy dzień to głównie jedzenie i spanie. Jego brzuch wykorzystywany jest przez dzieci jako miejsce do zabawy.
144. Articuno (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Articuno to legendarny ptak. Trzepotanie skrzydeł powodują dreszcze w powietrzu. W rezultacie, mówi się, że gdy on lata, wkrótce spadnie śnieg.
145. Zapdos (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Zapdos to legendarny ptak, który potrafi kontrolować elektryczność. Zwykle mieszka w chmurach burzowych i zyskuje na sile, jeśli zostanie porażony przez pioruna.
146. Moltres (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Moltres to legendarny ptak posiadający zdolność do miotania ogniem. Jeśli  jest ranny, może zanurzyć swoje ciało w roztopionej magmie wulkanu, aby się uzdrowić.
147. Dratini
Energia życia w jego ciele stopnio się kumuluje osiągając niekontrolowany poziom.
148. Dragonair
Posiada w sobie ogromną ilości energii. Potrafi zmienić warunki pogodowe poprzez rozładowywanie energii z kryształów na szyi i ogonie.
149. Dragonite
Dragonite jest w stanie okrążyć cały świat w ciągu zaledwie 16 godzin.
150. Mewtwo (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Mewtwo został stworzony przez manipulację genetyczną. Pomimo, że powstał dzięki nauce, posiada współczujące serce.
151. Mew (brak potwierdzonych odnalezień w grze)
Mew jposiada skład genetyczny wszystkich Pokemonów. Może stać się niewidzialny w dowolnej chwili.

Temat: Failed to detect location GPS - Pokemon GO

Odpowiedzi: 10,740

07-28-2016, 01:26 PM

Witam, pewnego dnia po odpaleniu Pokemon GO pojawił mi się napis "Failed detect location"
Gra odpalała lecz na mapie GPS niczego nie było, ani gymów, ani pokestopów itp....

Rozwiązanie w moim Samsung Galaxy S4 to:
- Wejście w ustawienia - Więcej - Opcje programisty - odznaczenie Zezw. na fikc. lokalizacje

* Aby w Ustawieniach mieć "Opcje programisty" trzeba wejśc w "Informacje o urządzeniu" i 4 krotnie kliknąć "Numer wersji"

Pozdrawiam

Temat: Pokémon GO - co to jest CP, jak je zwiększyć, Ewolucja Pokemonów

Odpowiedzi: 2

07-27-2016, 08:01 AM

Łapiąc kolejne stworki w Pokémon GO szybko zauważysz, że każdy opisany jest główną statystyką - punktami CP. Wyświetlane są zawsze na liście naszych Pokemonów, widzimy je nawet zanim złapiemy nasz cel.
CP to skrót od Combat Power, czyli mocy walki lub siły walki. Poza nimi w grze występuje jeszcze jedna istotna statystyka, a są to punkty zdrowia, czyli HP. Nie wszystkie stworki mają tyle samo CP, początkowa wartość jest losowa.
Ważna jest również waga Pokemona. Im cięższy, tym prawdopodobnie będzie posiadał więcej CP. Dlatego zawsze warto rozwijać najpierw stworki ważące więcej.
Istotny jest także limit punktów CP, który jest reprezentowany przez wypełniający się biały, zakrzywiony pasek. Limit zwiększa się, gdy awansujemy trenera na kolejne poziomy.

Znaczenie CP - siła w walce
Punkty CP to najważniejsza statystyka w Pokémon GO. Determinuje siłę naszego stworka. W większości przypadków jednostka z wyższym CP wygra pojedynek, chyba że różnica jest minimalna, lub walczymy z typem, przeciwko któremu nasz Pokemon nie jest zbyt skuteczny.
Przed odwiedzeniem jakiegokolwiek Gymu (Areny), upewnij się, że podejrzysz wcześniej ile CP mają wystawione do obrony stworki. Jeżeli mają znacznie więcej CP niż twój oddział, nie warto ryzykować.

Zwiększanie CP - rozwijanie Pokemonów
CP naszych stworków możemy zwiększać, wybierając konkretną jednostkę z naszej listy posiadanych Pokemonów i klikając opcję Power Up. Zużywamy wtedy trochę zapasów proszku Stardust i cukierki (Candy).
Zerknij na poniższy obrazek oraz opis kluczowych ikon: 1. Typ Pokemona. 2. Jego waga. 3. Wzrost. 4. Aktualnie posiadany Stardust (Gwiezdny pył). 5. Aktualnie posiadany Seel Candy (Słodycze).
Power Up - ikona zaświeci się, jeśli posiadasz wystarczającą liczbę składników. Evolve - ta ikona także zaświeci się dopiero wtedy, gdy zbierzesz odpowiednią liczbę składników.
Reklama

[Obrazek: jpg]
Koszt zwiększania mocy w większości przypadków staje się większy za każdym razem, gdy ulepszamy Pokemona. Im więc jest silniejszy (im bardziej zapełniony jest zielony pasek CP), tym więcej przedmiotów zużyjemy.
 • Do 20% zapełnionego paska mocy CP - 200 Stardust i 1 Candy
 • 21 do 40% - 400 Stardust i 1 Candy
 • 41 do 60% = 600 Stardust i 1 Candy
 • 61 do 80% = 800 Stardust i 1 Candy
 • 81 do 100% = 1000 Stardust i 1 Candy
Stardust i cukierki Candy zdobywamy łapiąc Pokemony, co jest kolejnym argumentem za tym, by schwytać każdego stworka, którego spotykamy. Tym bardziej, że duplikaty możemy wysyłać profesorowi Willowowi, w zamian otrzymując kolejne cukierki.
Oczywiście kolejnym sposobem na zwiększenie mocy CP Pokemona jest poddanie go procesowi ewolucji. Potrzebujemy do tego dużej liczby cukierków konkretnego rodzaju.
Wreszcie, trzeba zaznaczyć, że ze zwiększaniem mocy CP stworka - i z ewolucją - warto poczekać do momentu, gdy osiągniemy w miarę wysoki poziom trenera. Wzmacnianie słabych stworków jest nieopłacalne, gdyż rozwijając trenera znajdziemy później dzikie Pokemony, które od razu okażą się silniejsze od tych, które wzmocniliśmy.

Ewolucja Pokemonów - co to jest Evolve
Podobnie jak w grach z konsol przenośnych Nintendo, stworki w Pokémon GO mogą ewoluować w kolejne stadium. Możemy sami wybrać, kiedy to nastąpi. Jeżeli uzbieramy wystarczającą liczbę cukierów (zazwyczaj 25 lub 50), należy po prostu wcisnąć przycisk Evolve na stronie z opisem wybranego Pokemona.
Ewolucja sprawia, że zwiększa się liczba punktów CP stworka - dwukrotnie, trzykrotnie, w ekstremalnych przypadkach nawet czterokrotnie. Wszystko zależy od Pokemona.
[Obrazek: jpg]
Squirtle (po lewej) ewoluuje w Wartortle'a, a ten z kolei w Blastoise'a
Warto pamiętać, że niektóre stworki nie mogą ewoluować. Inne zazwyczaj ewoluują jeden lub dwa razy. W najnowszych grach na Nintendo 3DS ewolucja jest bardziej rozbudowana, możemy między innymi używać kamieni ewolucji - ale element ten nie jest jeszcze obecny w Pokémon GO.
Niezbędne do ewolucji cukierki zdobędziemy odsyłając duplikaty danego stworka do Profesora (opcja Transfer przy opisie wybranego Pokemona) oraz łapiąc przedstawicieli tego samego gatunku.

Temat: Pokémon GO - walka i trenowanie

Odpowiedzi: 11

07-27-2016, 08:00 AM

Chociaż najważniejsze w Pokémon GO jest kolekcjonowanie stworków, twórcy nie zapomnieli o aspekcie związanym z pojedynkami Pokemonów. Walka jest mniej rozbudowana niż w grach z konsol przenośnych, ale istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem starcia.
Walczymy wyłącznie w punktach Gym (Arenach), choć niewykluczone, że w przyszłości twórcy dodadzą możliwość toczenia pojedynków między graczami w dowolnym miejscu.
Gdy dotrzemy do dowolnego budynku Gym należącego do rywali z innej drużyny, możemy kliknąć w ikonę Areny i przyjrzeć się stworkom wystawionym do obrony. Następnie klikając w ikonę dwóch Poke Balli w prawym dolnym rogu wybieramy skład własnych Pokemonów, które wystawimy do walki.


Jak walczyć Pokemonami?
Potyczka na Arenie rozpoczyna się, gdy wybierzesz sześć Pokemonów, które chcesz wystawić do boju. Bądź gotowy - najlepszą taktyką jest szybkie stukanie w ekran od samego początku. Każde stuknięcie aktywuje podstawowy, szybki atak Pokemona.
Łatwo zignorować ataki specjalne, ale warto o nich pamiętać. W miarę używania zwykłych ciosów, zauważysz pod paskiem zdrowia zapełniający się pasek niebieski podzielony na kilka części - to energia ciosów specjalnych.
By wykonać specjalny atak, wystarczy przytrzymać palec na ekranie trochę dłużej i puścić, by zaatakować stworka przeciwnika. Im więcej części niebieskiego paska wypełni się kolorem, tym mocniejszy atak.


[Obrazek: jpg]
Na powyższym obrazku widać, że nie przygotowano żadnego przycisku odpowiedzialnego za ataki. Nieważne, w którą część ekranu uderzysz i gdzie przytrzymasz palec dłużej.
Istotne są również uniki, o których wielu graczy zapomina. Dzięki nim można uchylić się przed atakiem specjalnym oponenta. Gdy zauważysz, że wrogi Pokemon ładuje swój potężny atak, w ostatniej chwili przesuń palcem w lewo lub w prawo.

Trening - co warto wiedzieć
Walcząc z Pokemonami w Gymach rywali obniżamy prestiż wrogiej Areny, a gdy wartość ta zmniejszy się do zera - przejmujemy kontrolę nad Gymem w imię naszej frakcji.
W sojuszniczych Gymach także możemy jednak pojedynkować się z wystawionymi tam Pokemonami. Wybierając Arenę swojej frakcji możesz wskazać swojego stworka, którego chcesz posłać do boju. Walczy on z kilkoma przeciwnikami, a ty zdobywasz punkty doświadczenia, przy okazji zwiększając prestiż zespołowej Areny.
Warto pamiętać, że treningowe bitwy w sojuszniczych Gymach nie zwiększają siły ataku ani wartości punktów CP twoich Pokemonów.

źródło:eurogame.pl

Temat: Pokémon GO - Gyms (Areny), wybór drużyny i prestiż

Odpowiedzi: 83

07-27-2016, 07:58 AM

Po osiągnięciu 5. poziomu doświadczenia w Pokémon GO możemy zacząć odwiedzać Gymy, czyli Areny, w których zmierzysz się z Pokémonami wystawionymi przez innych trenerów.
Przed pierwszym wkroczeniem na Arenę będziesz jednak musiał wybrać drużynę. Decyzja nie ma większego znaczenia, choć niektórzy podejrzewają, że przystąpienie do konkretnej frakcji może w przyszłości pomóc w zdobyciu legendarnego ptaka - nie zostało to jeszcze udowodnione.

Wybór drużyny
Gdy pierwszy raz odwiedzisz Gym, Professor Willow poleci, żebyś dołączył do jednej z trzech dostępnych w grze frakcji. Najlepiej zdecydować się na drużynę, do której należą nasi znajomi.
Team Instinct
Drużyna żółta to Team Instinct, a jej liderem jest niejaki Spark. Zespół ten - jak sugeruje nazwa - kieruje się instynktem w swoich działaniach. Uważają, że sukces w bitwach Pokemonów często zależy w dużej mierze od zaufania swoim przeczuciom. Maskotką tej drużyny jest legendarny ptak Zapdos (typ elektryczny).
Team Mystic
Najczęściej wybierana przez graczy drużyna - być może większość użytkowników lubi kolor niebieski. Liderką zespołu jest Blanche. Frakcja interesuje się zagadnieniami ewolucji, nie ulegają emocjom i wierzą w siłę inteligencji. Uważają, że zachowanie spokoju w każdej sytuacji jest niezbędne na drodze do zwycięstwa. Ich maskotka to legendarny ptak Articuno (typ lodowy).
Team Valor
Najbardziej żywiołowy zespół, którego liderką jest Candela. Czerwony Team Valor wyznaje zasadę, że w rozwoju Pokemonów najbardziej przydatne jest utrzymywanie ze stworkami bliskiej więzi, zaprzyjaźnianie się z nimi. Członkowie tej frakcji marzą o zostaniu mistrzami, są dumni i odważni. Maskotka zespołu to legendarny ptak Moltres (typ ogniowy).
Reklama

[Obrazek: jpg]

Gyms (Areny) i prestiż
Gyms to Areny, na których stoczysz pojedynki. Na mapie zauważysz, że ikona Gymu może być częściowo żółta, czerwona lub niebieska (zawsze dominującym kolorem jest szary). To wskazuje, jaki zespół kontroluje dany Gym.
Walczyć możesz zarówno w Gymach własnej drużyny, jak też na Arenach kontrolowanych przez oponentów. Starcia zawsze przebiegają tak samo, ale cel walki jest inny, choć w każdym przypadku chodzi o prestiż.
Każdy Gym posiada punkty prestiżu - im więcej, tym lepiej. Walcząc z Pokemonami w Gymach rywali, mamy szansę na obniżanie ich poziomu prestiżu. Trenując - czyli walcząc ze stworkami sojuszników w Gymach naszej frakcji - podnosimy prestiż Areny naszej drużyny.
Sam też możesz spotkać Arenę, która nie jest jeszcze kontrolowana przez nikogo. Możesz ją przejąć i wystawić w niej własne Pokemony, by rozpocząć kumulowanie prestiżu własnego Gymu. Areny rywali można przejąć, gdy prestiż Gymu spadnie do zera.
Kontrolowanie Aren i wystawianie stworków, by broniły Gymu, to jedyne źródło pozyskiwania monet Pokecoins. Poza tym, pozostaje jedynie opcja zakupu waluty.

Pojedynki
Walka wygląda inaczej niż w grach Pokemon z przenośnych konsol Nintendo. Starcia odbywają się w czasie rzeczywistym, nie są to potyczki turowe. Trzeba więc uważać, by rozpocząć atakowanie, gdy tylko zacznie się mecz.
Założenia są banalne. By użyć standardowego ataku, wystarczy stuknąć w ekran - to wszystko. Takie uderzenia ładują energię ataków specjalnych, które aktywujemy przytrzymując palec na ekranie nieco dłużej.
Ważnym aspektem gry - wprowadzonym po to, by pojedynki nie ograniczały się do nieustannego stukania w ekran - są uniki. Są niezwykle istotne, jeżeli przeciwnik ma przewagę (na przykład jego Pokemon jest reprezentantem typu, który jest skuteczny przeciwko naszemu stworkowi). By wykonać unik, przesuń palcem po ekranie w lewo lub w prawo na moment przed uderzeniem.
Podczas walki duże znaczenie ma typ wystawionych Pokemonów. Różne typy są skuteczne przeciwko innym. Przed rozpoczęciem walki w Gymie zawsze można sprawdzić jakie typy są wystawione do obrony, co pozwoli rozsądnie dobrać drużynę własnych stworków (maksymalnie sześciu).
Typy Pokemonów:
 • Normalny (Normal)
  Silny przeciwko: -
  Wrażliwy na: Fighting
 • Ognisty (Fire)
  Silny przeciwko: Grass, Ice, Bug, Steel
  Wrażliwy na: Water, Ground, Rock
 • Wodny (Water)
  Silny przeciwko: Fire, Ground, Rock
  Wrażliwy na: Electric, Grass
 • Elektryczny (Electric)
  Silny przeciwko: Water, Flight
  Wrażliwy na: Ground
 • Trawiasty (Grass)
  Silny przeciwko: Water, Ground, Rock
  Wrażliwy na: Fire, Ice, Poison, Flight, Bug
 • Lodowy (Ice)
  Silny przeciwko: Grass, Ground, Flight, Dragon
  Wrażliwy na: Fire, Fight, Rock, Steel
 • Walczący (Fight)
  Silny przeciwko: Normal, Ice, Rock, Dark, Steel
  Wrażliwy na: Flight, Psychic, Fairy
 • Trujący (Poison)
  Silny przeciwko: Grass, Fairy
  Wrażliwy na: Ground, Psychic
 • Ziemny (Ground)
  Silny przeciwko: Fire, Electric, Poison, Rock, Steel
  Wrażliwy na: Electric, Ice, Rock
 • Latający (Flight)
  Silny przeciwko: Grass, Fight, Bug
  Wrażliwy na: Rock, Steel, Electric
 • Psychiczny (Psychic)
  Silny przeciwko: Fight, Poison
  Wrażliwy na: Bug, Ghost, Dark
 • Robak (Bug)
  Silny przeciwko: Grass, Psychic, Dark
  Wrażliwy na: Fire, Flight, Rock
 • Skalny (Rock)
  Silny przeciwko: Fire, Ice, Flight, Bug
  Wrażliwy na: Water, Grass, Fight, Ground, Steel
 • Duch (Ghost)
  Silny przeciwko: Psychic
  Wrażliwy na: Dark
 • Smoczy (Dragon)
  Silny przeciwko: Dragon
  Wrażliwy na: Ice, Fairy
 • Mroczny (Dark)
  Silny przeciwko: Psychic, Ghost
  Wrażliwy na: Fight, Bug, Fairy
 • Stalowy (Steel)
  Silny przeciwko: Ice, Rock, Fairy
  Wrażliwy na: Fire, Fight, Ground
 • Bajkowy (Fairy)
  Silny przeciwko: Fight, Dragon, Dark
  Wrażliwy na: Poison, Steel